Napisz do nas

Zajęcia techniczne i sportowe

Uczymy się języków

Warsztaty muzyczne

Zajęcia   i  Warsztaty

 

 

Język angielski  

Nasze dzieci codziennie poprzez zabawę, śpiew, taniec, rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem języka obcego. Pomagają im w tym specjalnie dobrane materiały dydaktyczne z jezyka angielskiego. Poprzez zajęcia, codzienny kontakt z językiem, naukę piosenek i wierszyków oraz zabwę Dzieci poznają znaczenie poszczególnych słów w języku angielskim.

 

Język hiszpański

Niezwykle kolorowy język, który zachwyca swym melodyjnym brzmieniem, płynnością.

Nauka języka hiszpańskiego to wspaniała przygoda i zabawa muzyczno ruchowa.

 

Logopedia

Podstawą tych zajęć jest kształtowanie poprawnej wymowy dziecka.

Dbanie o jej prawidłowy rozwój pod względem fonetycznym i leksykalnym. Oprócz zajęć grupowych odbywają się także zajęcia indywidualne.

 

Zajęcia sensoryczne

Świat odbieramy za pomocą zmysłów. Bodźce płynące ze świata zewnętrznego są odbierane i przekazywane do odpowiednich części układu nerwowego, który z kolei ma za zadanie je zinterpretować i odpowiedzieć na nie. Właściwe działanie tego układu na każdym etapie , określamy integracją sensoryczną. Poprzez zróżnicowane ćwiczenia dbaby o prawidłowy rozwój każdego dziecka. Nasi nauczyciele współpracują z terapeutą integracji sensorycznej oraz z psychologiem dziecięcym.

 

Rytmika 

Na zajęciach dzieci rozwijają swoje zdolności muzyczne. Uczą się piosenek, tańczą, grają na prostych instrumentach muzycznych. 

 

Taniec

Taniec to znakomity sposób na zagospodarowanie wielkiej energii u Dzieci, a jednocześnie jako zajęcia artystyczne rozwijają  poczucie rytmu, koordynacji ruchu i postawę Dziecka. Dzieci poprzez taniec uczą sie wyrażać swoje emocje i  wspólnie z nauczycielami przygotowują pokazy artystyczne własnych umiejętności z okazji świąt w przedszkolu.

 

Warsztaty teatralne 

Teatr odgrywa niezmiernie ważną rolę w życiu dzieci. Rozwija wyobraźnię, fantazję, twórcze myślenie, udoskonala  pamięć wzrokowo-słuchową. Na warsztatach teatralnych dziecko obcuje z klasyczną literaturą dziecięcą. Poprzez kreację i stwarzanie nowych rzeczywistości, dzieci poznają świat i gromadzą własne niepowtarzalne doznania i kształtują swoją wrażliwość.

 

Warsztaty plastyczne 

To przede wszystkim zabawy twórcze. To doskonały sposób na wszechstronne wspomaganie rozwoju. Dzieci nie tylko uczą się rysować, ale też rozwijają w sobie kreatywność, twórcze myślenie przenoszenia na papier swoich myśli i emocji. 

 

Zajęcia dydaktyczne - Kraina Wilekich Liczb  

Zajęcia matematyczne  pozwalają Dzieciom poznać świat liczb i figur geometrycznych. Dzięki Krainie liczb Dzieci mają możliwość doświadczać, przeliczać, bawić się a liczbowe wieże świetnie pomagają Dzieciom w pojmowaniu działań matematycznych. Materiał dydaktyczny dostosowany do ich wieku pozwala wzmacniać koncentrację , poczucie wartości i poprzez zabawę z wykorzystaniem przedmiotów dydaktycznych opanować podstawy matematyki dla Dzieci.

 

Szachy 

To dyscyplina sportowa, która uczy logicznego myślenia, cierpliwości, koncentracji, trenuje pamięć ale  uczy też sportowego  współzawodnictwa.

 

 

Programowanie

Zajęcia techniczne z pierwszego programowania pozwalają dzieciom zrozumieć otaczający je świat pełen informatyki . Dzieci są  ciekawe wiedzy  - chcą się dowiedzić jak "to działa". A więc w sposób obrazowy można pokazać zależność tego co widzą w świecie informayki z tym co kryje się w jego wnętrzu.

 

Zajęcia z robotyki 

Zajęcia z robotyki cieszą się niezwykłą popularnością. W sposób naturalny zaspakajają ciekawość Dzieci i rozwijają w nich zdolność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, poszerzają wiedzę o świecie techniki oraz rozwijają zdolności manualne.

 

Zajęcia dydaktyczne -Montessori  

Dzieci poprzez pomoce i przedmioty dydaktyczne i zabawę nimi oraz  dobrane  zajęcia rozwijają u siebie twórcze myślenie. Indywidualne podejście do każdego Dziecka, odpowiednie specjalistyczne materiały dydaktyczne i przygotowane zajęcia wzbudzają ciekawość Dziecka i wpływają na jego rozwój emocjonalny. Zajęciami tymi uzupełniamy materiał dydaktyczny realizowany w naszym przedszkolu.

 

 

Basen

Nauka pływania korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Zmniejsza ryzyko wad postawy, ćwiczenia pozytywnie wpływają na aparat ruchowy oraz ogólną sprawność motoryczną. Dzięki zajęciom dzieci nie tylko oswajają się z wodą ale także przygotowują do samodzielnego pływania. Przyswajają sobie jednocześnie zasady bezpiecznego zachowania w wodzie.

 

Zajęcia sportowe piłka nożna

Zajęcia  wpływają na prawidłową postawę i pomagają korygować rozwój fizyczny Dziecka a jednocześnie jako zajęcia sportowe uczą sportowego zachowania i rywalizacji.

 

Imprezy

 

W naszym przedszkolu częstymi gośćmi są artyści teatralni, muzycy i magicy. Nie brak nam czasu na baliki i karnawały.

Warsztaty

 

Dzieci uczestniczą w wielu warsztatach. Wiemy już jak zrobić pizzę, upiec pierniczki i od podstaw wykonać własnego lizaka.

Wycieczki

 

Zaspokajając ciekawość dzieci przedszkole organizuje wycieczki. W ubiegłych latach odwiedziliśmy między innymi Stadion w Poznaniu, Lotnisko Ławica, Palmiarnia, Teatr Animacji, Muzeum Archeologii, ZOO i Manufakturę Lizaków.

Warsztaty

Wycieczki

Wydarzenia

 

W naszym przedszkolu dzieci uczą się piosenek i wierszyków, biorą udział w wielu wydarzenia takich jak Pasowanie Przedszkolaka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka, Jasełka,  Koncerty Jesienne i Zimowe. Niektóre z tych wydarzeń odbywają się na scenach w Domu Kultury.

Imprezy

Wydarzenia

   Przedszkole i Żłobek Nad Różanym Potokiem 

    Tel. 0694 224 991