Napisz do nas

         

Bezpieczeństwo

Kameralna ciepła domowa atomosfera

Profesjonalna praca dydaktyczna

Troskliwa opieka

Indywidulane podejście do Dziecka

Wspaniały plac zabaw

Własna kuchnia

Duże przestronne i ciepłe sale dla dzieci

Przedszkole Nad Różanym Potokiem

Nasze przedszkole to:

O nas

 

Nasze Przedszkole przyjmuje Dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Przedszkole powstało w  2007 roku. Stwarzamy ciepłą i przyjazną Dziecku atmosferę wdrażając obok zabawy i mile spędzonego czasu materiał dydaktyczny na najwyższym poziomie .  

Jesteśmy zarejestrowani jako Przedszkole Niepubliczne w Wydziale Oświaty Miasta Poznania. 

 

Nasze Przedszkole realizuje profil językowo - artystyczny . 

Nasze Dzieci codziennie stykają się z językiem angielskim, poprzez zabawę oraz zajęcia poznają nowe słowa i ich znaczenie, uczą się piosenek i wierszyków. Oprócz zajęć będących podstawą programową prowadzimy wiele zajęć dydaktycznych oraz proponujemy szereg zajęć i warsztatów uzupełniajacych i tematycznych.

Jak np. zajęcię z podstaw matematyki, poznawania liczb i figur, zajęcia z szachami i robotykę.

 

Nasze zajęcia dydaktyczne wspieramy zajęciami sensorycznymi poprawiającymi reakcję na na bodźce zewnętrzne, zajęciami Montessori wspierającymi rozwój twórczego myślenia , zajeciami z logopedii poprawiającymi wymowę . Często prowadzimy zajęcia tematyczne jak np warsztaty lepienia z gliny, wiąże się to też z odwiedzinami niezwykłych gości lub wspaniałamymi wycieczkami w ciekawe miejsca. Często również gościmy w naszym przedszkolu u nas teatrzyki i zespoły muzyczne.

 

Proponujemy  zajęci artystyczne, rytmiczne, taneczne, plastyczne i teatralne uwrażliwiających Dzieci i rozwijących wyobraźnię oraz zajęcia ruchowe jak basen, zajęcia z tenisa, piłka nożna i aikido. 

 

Wszystko po to żeby obok zabawy wspomóc rozwój Dziecka, pomóc mu zrozumieć otaczający je świat, wpływać na prawidłowy rozwój Dziecka  oraz uatrakcyjnić pobyt w przedszkolu .

 

W naszym współczesnym świecie Dzieci mają coraz mniej doświadczeń które mogły by przeżywać wszystkimi swoimi zmysłami.  Dlatego ważnym celem pedagogicznym dla nauczyciela jest doświadczanie i sprawdzanie przez Dzieci wszystkich zmysłów.  

Dzieci powinny patrzeć, słyszeć, wąchać, dotykać i smakować otaczający je świat.

 

10

zajęć dodatkowych

58

wydarzeń w roku

8

    mamy przedszkolanek i cioć do pomocy

886

już wychowaliśmy szczęśliwych dzieci

   Przedszkole i Żłobek Nad Różanym Potokiem 

    Tel. 0694 224 991